Yetişkin Köpekler İçin Beslenme Tavsiyeleri

Köpek Maması İhracatı

Sağlıklı, Temiz  ve Kaliteli Köpek MamasıYetişkin Köpek Maması Satış ve Siparişi

Köpeğiniz  yetişkinlik veya erginlik diye tabir edilen dönemine girdiği anda idame sürecine girmiştir.Hamile, hasta ve ya  hiperaktif  durumda olmayan sağlıklı yetişkin köpekler, vücut ölçülerinin normal oranlarda tutulması için beslenmesine dikkat etmelidir. Peki köpeklerde “Ölçülü vücut Yapısı” nedir? Diye Sorabilirsiniz. Bu durumdan kastedilen köpeğinizin  kaburgalarının gözle seçilemeyecek fakat el ile kontrol edilebilecek durumda olması ve köpeğinizin bel belli olmasıdır. Formunu korumak zorunda olan yetişkin köpekler az yağlı ve karbonhidratlı köpek maması na  ihtiyaç duyar.  Böylece kilolarını korumuş olacaktırlar.  Köpek sahipleri buraya dikkat !

Yavrunuzun kilosunu koruma amacı ile ek gıdaların azaltılması  ve ya köpek ödül mamalarının  azaltılmasından yararlanarak köpeğinizin kilo alımı dengede tutabilir ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olabilirsiniz. Aşırı kilolu köpekler hareket etmede zorlanabilir veya yaşam süreleri cinslerine göre daha kısa olabilir, yaşam süreci boyunca köpeğiniz kilolarından dolayı hastalıklar ile  boğuşarak acılı bir ömür geçirmelerine izin vermeyin.

Yetişkin köpek maması kullanırken dikkat edilecek hususlar

Yetişkin köpek maması kullanırken dikkat edilecek hususlar

Yetişkin köpekler için köpek maması seçimi  köpeğinizin yaşı, ırkı, cinsiyeti gibi özellikler dikkate alınarak yapılmalıdır.  Yetişkin köpek maması beslenme her gün aynı saatlerde rutin bir şekilde olmalı, köpek mamasının yanı sıra temiz su da köpek beslenmesinde çok önemli bir etkendir.  Köpeğinizde iştahsızlık olabilir. Köpeğinizde iştahsızlık durumunun uzun sürdüğünü farketmeniz halinde acilen onu bir uzman veterinere götürmenizi tavsiye ederiz.

2 yorumlar Yetişkin Köpekler İçin Beslenme Tavsiyeleri

 • Alican T...  says:

  Merhabalar Yavru köpeklerde beslenme hakkındaki yazınızı göremedim. Yeni bir yavru köpek aldım, günde köpeğimi günde kaç öğün yedirmeliyim ve hangi marka köpek maması tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

  • kopekmamasi  says:

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Yavru Köpeklerde Beslenme konusunda ,hayatlarının ilk yedi ve on günlük dilimlerinde gözleri kapalı durumdadır. Bu süre zarfında doğumdan iki katı kiloya çıkarlar ve zaman geçtikçe aktifleşirler. Tahmini olarak emzirme süresi boyunca her hafta düzenli olarak ağırlıklarının arttığını dile getirebiliriz. Bir yavru köpeğin mide kapasitesi gerekli günlük besine bir öğünde ulaşacak düzeyde değildir. Özellikle yeni doğan yavru köpekler günde üç öğün köpek maması ile beslenmektedir. Dört ya da beş aylık yavru köpeklerde bu öğün sayısı ikiye indirgenebilmektedir. Daima taze ve temiz su öğünlerde mutlaka yavru köpeğe verilmek üzere yakında tutulmalıdır. Yavruya verilecek mama metobolizma ve çevre etkenlerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.
   Diğer soru ve önerilerinizi paylaşmanız dileğiyle :)

Yorum Yap

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>