Sizi Karşılıksız Seven Köpeğiniz

Köpek Maması İhracatı

Sevimli dostlarımıza  yaklaşık iki yüz elli komut öğretebiliriz. Belki okuyunca yok artık diyeceksiniz ama dostlarımız 5’e kadar sayabilir ve hatta  basit matematik işlemleri  bile yapabilirler. Olur mu öyle şey demeyin. Rusya’da köpek dostlarımız metroyu kullanarak şehrin başka bölgelerine, daha kolay köpek maması bulabilecekleri yerlere seyahat etmeyi öğrenmişler.  Böylece köpek maması bulmak, onlar için daha kolay hale gelmiştir. Köpekler çok zeki varlıklardır. Her köpek iki yaşındaki çocuk zekasına sahiptir. Köpeklerin burnu neden ıslaktır dediğinizi duyar gibiyim. Bekletmeden cevabını verelim. Dostlarımızın burunlarındaki ıslaklığın nedeni kokunun geldiği yönü belirleme için gerekli bir durumdur. Bu yüzdendir ki köpeklerde koku alma duyusu çok gelişmiş.

kopek_mamasi

Köpeklerde sıkılabilir, spor yapmak isteyebilir, belki de çok meraklıdırlar. Köpek dostlarımız kuyruklarını neden mi kovalar ? Bunun nedeni merak, egzersiz, heyecan  arayışı olabilir. Eğitim almış köpekler prostat kanserini koklayıp %98 doğruluk oranı ile tespit edebilirler böylece erken teşhisle hasta sağlığına kavuşabilir. Amerika Birleşik Devletlerinde bir milyondan fazla köpek sahibinin vasiyetnamesinde yer almakta. Çin de her gün 30 bin den fazla köpek etleri ve kürkleri için öldürülmekte. Titanik gemisinde bulunan 12 köpekten 3’ü kazadan sağ kurtulmayı başarmışlardır. Birinci Dünya Savaşı esnasında gereksinimlere yönelik olarak köpekler haber verip almada kullanılmıştır. Bilinen en küçük yavru köpek 15.2 santimetre boyundaki bir Chihuahua cinsi köpektir.

Yorum Yap

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>